Drama u Madridu: Bayernu derbi, potop Liverpoola, petarda Barcelone

Kompletirano je 1. kolo Lige evropskih prvaka u fudbalu, a večeras smo mogli uživati u nekoliko zanimljivih susreta.

Derbi večeri u Milanu igrali su Inter i Bayern, a gosti su slavili sa 2:0. Sane je u 25. minuti doveo goste u vodstvo, a D’Ambrosio je u 66. minuti pogodio vlastitu mrežu za ovjeru trijumfa Bavaraca. Naš Edin Džeko igrao je do 71. minute, imao je nekoliko prilika, ali nije uspio matirati Neuera.

Liverpool je doživio potop na gostovanju kod Napolija. Italijani su slavili sa 4:1, a već na poluvremenu bilo je 3:0 az domaće, s tim da je Osimhen promašio i penal za domaće. Zielinski je bio dvostruki strijelac, a pogođali su i Anguissa, te Simeone. Poraz Redsa ublažio je Diaz.

Najuvjerljiviji su večeras bili fudbaleri Barcelone koji su sa 5:1 savladali Viktoriju Plzen. Lewandowski je kompletirao hat-trick, a pogađali su i Kessie, te Torres. Strijelac za češki tim bio je Sykora.

Irfan Peljto, najbolji bh. arbitar, sudio je meč Club Brugge – Bayer Leverkusen, a domaći su slavili sa 1:0.

Tottenham je sa 2:0 slavio protiv Marseillea, a za goste smo od 70. minuta na terenu gledali našeg reprezentativca Seada Kolašinca.

Najzanimljivije je bilo u Madridu, gdje su snage odmjerili Atletico i Porto, a tri gol i pravu dramu vidjeli smo u sudijskoj nadoknadi. Domaći su poveli u 92. minuti, kada je pogodio Hermoso, za 1:1 pogodio je Uribe iz jedanaesterca u 96. minuti. No, tu nije bio kraj. Meč ej produžen devet minuta, a Griezmann je u 101. minuti pogodio za konačnih 2:1.