Imali kraja lošim rezultatima

Fudbalska A reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od Gruzije u prijateljskoj utakmici odigranoj na Bilinom polju – 0:1.

Izabranicima selektora Ivayla Peteva ovo je bio četvrti uzastopni poraz, a treći u posljednji tri utakmice na zeničkom stadionu koji je nekada bio neosvojiva tvrđava za protivničke timove (Finska 1:3, Ukrajina 0:2, Gruzija 0:1).

Rezultati u proteklom kvalifkacionom ciklusu (najgori u historiji bh. tima), kao i večerašnji poraz očit su dokaz da bugarski stručnjak nije kapacitet za klupu Zmajeva.

Zmajevi su dobro otvorili utakmicu i u sedmoj minuti imali su tri velike prilike. Prvo su prijetili Kolašinac i Gojak, a rezultat svega bio je korner nakon kojeg Kovačević pogađa stativu.

Desetak minuta kasnije Gruzijci su bili u mat poziciji. Kvaratskhelia je ubacio sa desne strane, a Davitashvili je zakasnio u djeliću sekudne pa Šehić nije morao interevenisati.

Veliku priliku u 24. minuti imao je Demirović. Kashia se poigravao, izgubio je loptu na dvadesetak metara od svog gola, a uporni Demirović krenuo je sam prema golu rivala. Šutirao je sa vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola.

U 43. minuti zatresla se mreža Gruzije, ali je gol Kovačevića poništen zbog ofsajda. Svemu je prethodila velika prilika za BiH, kada je Džeko šutirao glavom, a golman Loria panterskom intervencijom spašava goste.