
Nakon što je jučer razriješena Vlada Unsko-sanskog kantona i imenovana nova, zastupnik u Skupštini USK iz stranke Narod i Pravda, Jasmin Hušić, saopćio je razloge zbog kojih nije dao podršku ovom procesu.
Hušić ističe da nije glasao za razrješenje prethodne Vlade jer smatra da za takav potez nije postojao opravdan razlog. Također, naglašava da nije podržao ni izbor nove Vlade, jer, prema njegovom mišljenju, Narod i Pravda kao politička organizacija nije zauzela poziciju u mjeri koja odgovara njenom stvarnom kapacitetu.
„Nisam mogao podržati Vladu u kojoj NiP ostaje bez značajnog broja svojih kadrova. Posebno nisam mogao glasati za Vladu u kojoj Velika Kladuša ostaje bez Almira Imširovića, a Ključ bez Armina Kardaševića, ministara koji su odlično obavljali svoj posao“, poručio je Hušić.
On je zahvalio dosadašnjoj Vladi na radu, a novoj Vladi Unsko-sanskog kantona čestitao na imenovanju i poželio uspješan rad u interesu građana.