Sjeverna Makedonija se plasirala u baraž za Svjetsko prvenstvo

Nogometaši Sjeverne Makedonije izborili su plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo nakon što su danas u odlučujućem meču savladali Island u Skoplju rezultatom 3:1.

Makedoncima je danas trebala pobjeda da zadrže drugu poziciju ispred Rumunije, a da silno žele osvojiti tri boda pokazali su već na početku susreta kada su golom Alioskog došli u vodstvo od 1:0.
U 40. minuti Makedoncima je poništen gol koji je postigao Churlinov, a tračak nade Rumunima koji su u isto vrijeme igrali protiv Lihtenštajna u gostima vratio je Thorsteinsson u 54. minuti kada je poravnao na 1:1.
Ipak, taj gol nije previše poremetio domaće igrače koji su nastavili s napadima, a novo vodstvo im je donio Elmas u 65. minuti. U 79. gosti su ostali s igračem manje jer je Johannesson dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, a do kraja meča domaći tim je uspio postići još jedan gol.
Za konačnih 3:1 pogodio je Elmas svojim drugim golom u 87. minuti, a njegova reprezentacija zahvaljujući današnjoj pobjedi došla je do ukupno 18 osvojenih bodova s kojima su zauzeli drugu poziciju.
Prva je Njemačka koja je rezultatom 4:1 pobijedila u Armeniji, dok je Rumunija sa sigurnih 2:0 bila bolja od Lihtenštajna u gostima.