Nogometaši Tuzla Cityja su pobijedili Željezničar u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine

Nogometaši Tuzla Cityja su pobijedili Željezničar u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu Grbavica rezultatom 4:2 i prošli među osam najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Nakon prvih sedam minuta susreta gosti s Tušnja su već vodili sa 2:0. Najprije je u 5. minuti Mišić šutirao iskosa sa desne strane i pogodio prečku, a lopta se odbila do Džafića koji je smjestio u praznu mrežu.
Dvije minute kasnije Mišić je nakon lijepe akcije po lijevoj strani drugi put matirao Muftića za 2:0.
U 10. je moglo već biti 0:3 na semaforu, no Muftić je spasio čist pogodak nakon što je Mešinović izašao u situaciju “jedan na jedan” sa čuvarem mreže koji je prije dva dana napunio 20 godina.
U naredne tri minute gosti su imali još dvije prilike preko Mišića i Mešinovića, no rezultat se nije promijenio.
Željezničar je smanjio na 2:1 u 20. minuti. Muftić je poslao dugu loptu pred gol gostiju, odbrana Cityja je loše reagovala, a Bojo pogodio Brajlovićevu mrežu.
Juričić, Crnčević i Mekić su potom imali prilike u 24., 27. i 29. minuti, no nisu pogodili mrežu gostiju, a ti promašaji su kažnjeni u 33. minuti kada je Džafić šutirao, Muftić katastrofalno pogriješio, a loptu bez problema u mrežu smjestio Mehanović za 3:1.
Četiri minute kasnije Muftić se iskupio za poklonjen gol kada je maestralno odbranio šut Džafića iz voleja.

City je do 4:1 stigao u 50. minuti nakon preslikane akcije kod prvog gola. Mehidić je ubacio s lijeve strane, a Mišić posprema loptu u mrežu.
Pet minuta kasnije Zec je odlično uposlio Boju koji iskosa sa lijeve strane matira Brajlovića za 4:2. Bojo je u 61. minuti imao identičnu priliku za 4:3, no šutirao je brzopleto i lopta je otišla pored gola.
U 71. minuti Muftić je zabilježio još jednu maestralnu intervenciju kada je nakon kontre Cityja Mehanović šutirao u bliži ugao, ali se golman Plavih istakao i zaustavio njegov pokušaj.
Do kraja susreta Muftić je još jednom pokazao da posjeduje potencijala kada je odbranio stopostotnu šansu za Nukića. Nakon ubačaja sa lijeve strane kapiten Cityja je ostao sam na drugoj stativi i glavom šutirao, a mladi golman Željezničara je napravio čudesnu paradu i spriječio čist pogodak.
Do kraja susreta Željezničar je imao još nekoliko prilika, no rezultat se nije mijenjao i Tuzla City je prošao u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.
Željezničar – Tuzla City 2:4 (Bojo 20′, 55′ – Džafić 5′, Mišić 7′, 50′, Mehanović 33′)