Edin Džeko postigao novi gol, Galatasaray preuzeo lidersku poziciju u Turskoj

U okviru 25. kola turskog šampionata u fudbalu došlo je do smjene na vrhu tablice. Sada već bivši lider šampionata ekipa Fenerbahčea je odigrala neriješeno protiv Alanyaspora (2:2). Momčad Fenerbahčea predvođena našim kapitenom Edinom Džekom loše je otvorila današnji susret. Gol domaćini primaju nakon dvanaest minuta igre kada Loide Augusto dovodi Alanyu u vodstvo.

Početkom drugog poluvremena srbijanski internacionalac Dušan Tadić poravnava rezultat nakon jedanaesterca. Deset minuta kasnije, odnosno u 59. minuti susreta bosanskohercegovački kapiten Edin Džeko prekida jednomjesečni post i postiže sedamnaesti gol u ovoj sezoni. Naš dijamant Džeko je i dalje suvereni lider kada je u pitanju lista najboljih strijelaca. Međutim, svega četiri minute kasnije nastaje muk na stadionu Sukru Saracoglu kada se ponovno Loide Augusto upisuje u listu strijelaca i na taj način potvrđuje konačni rezultat današnjeg susreta. S druge strane, ekipa Galatasaraya je tokom jučerašnjeg dana u derbiju dana savladala nekadašnjeg šampiona Turske, ekipu Basaksehira rezultatom 2:0. Golove za aktuelnog šampiona postigli su Baris Yilmaz i Dries Mertens.

U narednom 26. kolu ekipa Fenerbahčea odlazi na teško gostovanje ekipi Rizespora, dok će Icardi i društvo nakon evropskih obaveza tokom sredine sedmice naredne nedjelje odigrati prvenstvenu utakmicu protiv Ankaragucua, inače jedanaestoplasirane ekipe turskog šampionata. Zasigurno je da nas očekuje borba za titulu do samog kraja šampionata između dvije najtrofejnije momčadi u Turskoj. Tijekom sutrašnjeg dana od 18:00 sati odigrat će se posljednja utakmica 25. kola Superlige između Kayserispora i Bešiktaša.