Rukometaši Švedske srušili moćnu Francusku i zakazali finale sa Španijom

Rukometna reprezentacija Švedske plasirala se u finale Evropskog prvenstva nakon što je u drugom polufinalnom meču pobijedila selekciju Francuske rezultatom 34:33, te će u borbi za zlato u nedjelju igrati protiv Španije.

Francuska je fenomenalno otvorila meč i povela je 5:1, ali Švedi se nisu predavali. U tim trenucima razbranio se fenomenalni Palička koji je bio najzaslužniji za veliki preokret.

Sjajni golman je postigao čak tri gola, te je odbranio sedam udaraca Francuza i Švedska je na poluvremenu imala prednost 17:14.

U drugom poluvremenu Švedi su poveli sa 19:14, ali i Francuzi su uzvratili. Četiri minute prije kraja stigli su na 32:31, čak su imali i posljednji napad za izjednačenje, ali je sjajni Palička odbranio udarac Fabregasa, te je Švedska izborila plasman u finale.