Fenomenalni Džeko postigao hat trick za 29 minuta igre

U zaostaloj utakmici 16. kola turskog šampionata momčad Fenerbahčea ostvarila je ubjedljivu pobjedu protiv Konyaspora rezultatom 7:1. Turski velikan nema pravo na kiks jer je očito da će s vječitim rivalom ekipom Galatasaraya voditi bitku do posljednjeg kola za najviši plasman. Kartalova ekipa je u svakom segmentu današnjeg meča nadigrala Konyaspor i zasluženo upisala nova tri boda. Pitanje pobjednika riješeno je u prvom dijelu igre.
Rezultat na poluvremenu glasio je 5:0 u korist Džekine ekipe. Bosanskohercegovački dijamant je u rasponu od 29 minuta postigao tri gola i na taj način pokazao da se nalazi u sjajnoj formi. Današnjim hat-trickom kapiten naše reprezentacije se izdvojio na prvom mjestu najboljih strijelaca dosadašnjeg dijela prvenstva. Za sada je na brojci od 16 postignutih golova, prvi pratilac našeg kapitena je Argentinac Mauro Icardi s 12 postignutih golova. Preostale golove u današnjem meču postizali su Muldur, Szymanski, Batshuayi i Yazgili (autogol).

Počasni gol za popularnu „Konyu“ postigao je Guilherme u 90. minuti susreta.
Popularni „crno-žuti“ iz azijskog dijela Istanbula svoj pohod ka 29. domaćoj tituli nastavit će u nedjelju kada će gostovati momčadi Gaziantepa gdje će tražiti nova tri boda. Na aktivnoj tabeli domaćeg prvenstva Džekina ekipa se nalazi na prvom mjestu nakon polovine sezone s osvojenih 50 bodova. Prvi pratilac je najljući rival Galatasaray s tri boda manje, ali i utakmicom manje koju će odigrati tijekom sutrašnjeg dana protiv desetoplasiranog Sivasspora.
Napisao: Nesimović Aldin