Milan došao do teške pobjede, Daniele Maldini postigao prvi gol za Rossonere

Domaći su kao i protiv Juventusa odigrali vrlo dobar meč, a u finišu su nagrađeni izjednačujućim golom.

Reakcija Paola Maldinija nakon što je njegov sin Daniele postigao pogodak (Foto: Twitter)

U 6. kolu italijanske Serije A nogometaši Milana su kao gosti pobijedili rezultatom 2:1, a utakmica će ostati upamćena po golu Daniela Maldiina koji je prvi put bio starter u dresu Rossonera i postigao je svoj prvijenac.

Milan je poveo u 48. minuti kada je nakon izvanrednog centaršuta Kalulua vrlo efektan gol glavom postigao Maldini za 1:0, koji je prvi put bio u početnom timu.

Ofanzivni veznjak tako je nastavio porodičnu tradiciju uspješnog igranja za velikana sa San Sira. Njegov djed Cesare je 1954. godine prvi put zaigrao za Milan u prvoj postavi, a 1985. godine isto je učinio i otac Paolo koji trenutno obavlja funkciju direktora.

Cesare Maldini je igrao za Milan od 1954 do 1966. godine i nasutpio je 412 puta uz šest osvojenih trofeja, dok je njegov sin Paolo apsolutni rekorder Rossonera sa čak 902 nastupa od 1984. do 2009. i 25 trofeja.
Ipak, desetak minuta prije kraja Spezija je došla do izjednačenja. Daniele Verde je šutirao, lopta je zakačila jednog igrača i završila je u mreži za 1:1. I kada se činilo da će ostati neriješeno, rezervista Diaz je donio vrijednu pobjedu Rossonerima pogotkom u 87. minuti za 2:1.