Barcelona odigrala generalku: Pjaniću ni minuta za igru, sjajna predstava Lewandowskog

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Camp Nou u prijateljskoj utakmici meksičku ekipu U.N.A.M. rezultatom 6:0, ali ovu utakmicu po dobrom neće pamtiti reprezentativac BiH Miralem Pjanić.

Naš veznjak se našao u rosteru za ovu utakmicu, ali nije bio među 22 igrača koje je Barcelonin trener Xavi koristio na utakmici budući da je zamijenio kompletnu startnu postavu.

Osim Pjanića, priliku za igru nisu dobili Christensen, Collado, Ezzalzouli, Tenas i Torre. Oni su utakmicu pregledali s klupe za rezervne igrače, a ovakva odluka je mnoge začudila budući da je u dosadašnjem dijelu priprema Pjanić sasvim solidno iskoristio ponuđenu minutažu te ga je hvalio i sam Xavi.

Inače, Barcelona je u vodstvo stigla u trećoj minuti golom Lewandowskog, a Pedri je nakon asistencije Poljaku i sam postigao pogodak te je udvostručio vodstvo Katalonaca.

Dembele je povisio na 3:0, a onda je Lewandowski uzvratio asistenciju Pedriju za 4:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu pogađali su Aubameyang i De Jong.

Ovo je Barceloni ujedno bila generalka budući da u subotu igraju utakmicu prvog kola La Lige protiv Raya Vallecana.