Fudbaleri Zrinjskog jesenji su prvaci Bosne i Hercegovine.

Mostarci su večeras u derbiju 17. kola, ali i prvog dijela sezone, savladali prvog pratioca, ekipu Tuzla Cityja sa 2:0 i tako dva kola prije kraja osigurli su prvo mjesto na tabeli.
Plemići su, kao i u gotovo svim utakmicama ove sezone pokazali dominaciju i zasluženo su upisali 13. ovosezonsku pobjedu za bijeg na “plus 10”.
Zrinjski je poveo u 21. minuti, a strijelac je bio Nemanja Bilbija. Nakon što je pogriješio golman Brajlović, domaće je spasio Morris, ali se lopta odbila do Bilbije koji postiže svoj 14. prvenstveni gol ove sezone.
Potom su u dva navrata zarijetili domaći preko Krpića i Mehanovića, ali promjene rezultata nije bilo.
U nastavku meča Zrinjski je bio taj koji je diktirao tempa. Redale su se prilike pred golom Brajlovića, koji je u nekoliko navrata dobrim intervencijama držao Građane u životu.
Međutim, pomoći nije bilo u 69. minuti. Šutirao je Kamenar lopta je odskočila ispred Brajlovića, prevarila ga i završila u mrežu iza njegovih leđa.
Domaći su sudijskoj nadoknadi imali priliku za počasni gol, ali je Čondrić zaustavio pokušaj Džafića.