Utakmica Veleža i Borca prekinuta, navijači utrčali na teren stadiona Rođeni

Utakmica 10. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Borca prekinuta je osam minuta prije njenog završetka nakon što je grupa domaćih navijača utrčala na teren stadiona Rođeni.

Naime, igrao se 82. minuti utakmice kada je Vranješ postigao svoj drugi pogodak za vodstvo Borca od 2:0, a dok su igrači Borca slavili pogodak na teren je utrčalo nekoliko desetina navijača Veleža koji su krenuli u napad prema sudiji.
Čitavim tokom utakmice domaći navijači bili su nezadovoljni suđenjem, a pogotovo odlukom da se ne dosudi penal u prvom poluvremenu nakon starta Zakarića nad Radovićem.
Sumnja se bacila i na vodeći gol Borca budući da je slobodnom udarcu kojeg je realizovao Vranješa prethodio sumnjivo dosuđen prekršaj za goste.
Sudija Topalović se odmah povukao u svlačionicu zajedno sa svojim pomoćnicima, a za njim su vrlo brzo krenuli i igrači obje ekipe te je tak ovaj susret neslavno okončan.
Vranješ je u prvom poluvremenu sjajno pogodio iz slobodnog udarca i tako postigao gol za vodstvo svog tima, a iako je Velež napadao tokom čitavog drugog poluvremena, na kraju su primili drugi gol i već tada je utakmica bila odlučena.
Bilo kako bilo, ovo bi za Velež trebao biti novi, četvrti poraz u ovoj sezoni i sada su na šestoj poziciji sa 12 bodova, dok ih je Borac s četvrtom pobjedom pretekao na tabeli i sada su na petoj poziciji sa 13 osvojenih bodova.
Velež u narednom kolu gostuje Tuzla Cityju, dok će Borac dočekati Sarajevo.