Veliki trijumf Milana u Bergamu, Rossoneri upisali najbolji start u posljednjih 18 godina

Nogometaši Milana upisali su veliki trijumf nad Atalantom u Bergamu rezultatom 3:2 i tako zabilježili najbolji start još od 2003. godine u Seriji A.

Milan igra sjajno u Seriji A u novoj sezoni i jedini meč u kojem nisu osvojena sva tri boda je onaj na gostovanju Juventusu kada su Rossoneri remizirali, ali i bili blizu pobjede.
Već u 28. sekundi Milan je poveo. Davide Calabria je iz drugog pokušaja matirao Juana Mussa za vodstvo gostiju.
Uslijedile su minute ofanzivne igre Atalante, ali je dva “zicera” odbranio golman Milana Mike Maignan.
Rossoneri su imali mnogo prostora za kontre, a jednu takvu je iskoristio Sandro Tonali koji je nakon oduzete lopte matirao Mussa u 43. minuti. Rezultatom 0:2 se otišlo na odmor.
U nastavku Milan je bio neuporedivo konkretniji. Šansu da ovjeri trijumf imao je Alexis Saelemaekers u 60. minuti, ali je nevjerovatnu odbranu upisao Musso. Ipak, Milan je uspio doći i do trećeg gola.
Theo Hernandez je u 78. minuti proigrao Rafaela Leaa koji je sjajno pogodio mrežu Bergameza.
Atalanta je do utješnog pogotka stigla u 86. minuti nakon VAR reakcije i dosuđenog penala. Strijelac je bio Duvan Zapata.

U posljednjoj minuti nadoknade Atalanta je postigla novi gol preko Marija Pašalića, ali je ostalo 2:3 tako da su Rossoneri nastavili sa sjajnim otvaranjem sezone, najboljim u posljednjih 18 godina. Jedini klub koji je ispred Milana je trenutno Napoli koji ima svih sedam pobjeda i dva boda više.
Vrijedi dodati da je Milan i večeras igrao bez povrijeđenog bh. reprezentativca Radeta Krunića.
Rezultat i strijelci:
Atalanta – Milan 2:3 (Zapata 86′, Pašalić 90+4′ / Calabria 1′, Tonali 43′, Leao 78′)