Blamaža košarkaša BiH u Podgorici

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine razbijena je u Morači protiv Crne Gore u meču prvog kola druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i značajno umanjila šanse za odlazak na Mundobasket.

Crna Gora je slavila rezultatom 88:69 (18:15, 23:11, 25:20, 22:23).

Zmajevi su u crnogorskoj prijestolnici djelovali kao razbijena vojska, bez ikakve organizacije, a o igri tima Adisa Bećiragića u prvom poluvremenu govori možda najbolje svega 26 postignutih, a 41 primljen poen.

Bez agresivnosti u odbrani i ideje u napadu, nedostatak energije, uz blijeda lica bh. košarkaša naslutilI su ovaj težak poraz.

Crna Gora je na odmor odnijela 15 poena prednosti, a ona je krajem treće dionice rasla i do rekordnih 21 poen viška, a u posljednjih 10 minuta ušli su s rezultatom 66:46.

Zmajevi se u nastavku nisu uspjeli približiti Crnoj Gori, niti učiniti završnicu zanimljivom pa je domaćin zasluženo uknjižio trijumf. U četvrtoj četvrtini duel je više ličio na šuterski trening, nego na ozbiljnu kvalifikacionu utakmicu. Odbrane, posebno ona tima BiH nisu postojale.

Roberson je u timu BiH postigao 20 poena, Musa 19, a Nurkić 13.