Hrvatima VAR pokvario slavlje, plasman na Mundijal doveden u pitanje

Širom Evrope večeras su igrane utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a u jednom od najzanimljivijih susreta Hrvatska je remizirala protiv Slovačke rezultatom 2:2 i tako sebe dovela u komplikovanu situaciju.

Prvo poluvrijeme u Osijeku bilo je odlično. Gosti su u 20. minuti poveli preko Ivana Schranza koji je glavom pogpodio mrežu domaćih. No, odgovor stiže samo pet minuta kasnije. Također glavom, za Hrvatsku je pogodio Andrej Kramarić.
Odličan prvi dio igre zaključio je u posljednjim trenucima Lukas Haraslin koji je ponovo utišao domaće navijače u Osijeku. Rezultatom 1:2 otišlo se na odmor.
U nastavku utakmice opsada gola gostiju. U jeku napada Hrvatske, pogodak za poravnanje stigao je iz slobodnog udarca. Luka Modrić je u 71. minuti poravnao uz dosta sreće nakon lošeg postavljanja “živog zida”.
Hrvati su u finišu došli do preokreta, ili su makar mislili da je tako. Nikola Vlašić je pogodio nakon gužve, gol se proslavio, ali je radost pokvarila VAR signalizacija i ofsajd. Ipak, ostalo je 2:2 tako da je Hrvatsku preskočila selekcija Rusije koja je sada prva na tabeli. Rusi su slavili na gostovanju Sloveniji rezultatom 2:1.
Iznenađenje je u uzbudljivoj završnici spriječila Turska na gostovanju Latviji. Domaćin je imao vodstvo do 76. minute, ali su Turci preokrenuli i na kraju golom iz penala došli do bitnih bodova.
Njemačka se osvetila Sjevernoj Makedoniji za poraz u prvom meču i danas je u Skoplju rezultatom 4:0 razbila domaćina. Dva pogotka je postigao Timo Werner, a po jedan su dodali Kai Havertz i Jamal Musiala.
Očekivane pobjede upisali su Norveška nad Crnom Gorom (2:0), kao i Nizozemska nad Gibraltarom rezultatom 6:0.