Nadal šokantno poražen u Rimu nakon preokreta, u trećem setu je zabrinuo navijače

Legendarni španski teniser Rafael Nadal doživio je težak poraz od Denisa Šapovalova u tri seta. Kanađanin je slavio po setovima 1:6, 7:5 i 6:2.

Nadal i Đoković su bili projektovani da se sastanu u polufinalu Masters 1000 turnira u Rimu, ali od toga neće biti ništa jer je Rafa poražen u osmini finala.

Španski teniser je bio ubjedljiv u prvom setu i igra ga je u potpunosti služila. Napravio je dva breaka i rezultatom 6:1 lako poveo.

No, drugi set ponudio je veliku dramu. Napravio je Šapovalov break na samom startu, ali se Nadal vratio. Ipak, Šapovalov koristi set-loptu na Nadalov servis pri rezultatu 6:5 i poravnava rezultat.

Treći set je bio zabrinjavajući za navijače Rafe Nadala. Španski teniser gotovo da nije nikako igrao. Pravio je bolne grimase na svom licu i u nekoliko navrata obraćao se svojoj loži i žalio zbog nečega.

Nije poznato šta je Nadalu stvaralo bolove i probleme, ali će definitivno više informacija biti poznato uskoro.

Bilo kako bilo, ova informacija je mnogo zabrinula navijače Rafe Nadala jer se bliži njegov omiljeni i najvažniji turnir Roland Garros gdje želi vratiti titulu od Novaka Đokovića.