Nezapamćen potop Junajteda: Het-trik Salaha i “petarda” Liverpula

Egipćanin postao prvi fudbaler “Redsa” koji je bio strijelac na tri vezana gostovanja kod najvećeg rivala

Rapsodija fudbalera Liverpula na Old Trafordu na utakmici 9. kola engleske Premijer lige. “Redsi” su nakon prvih 45 minuta vodili protiv Mančester junajteda 4:0. Već nakon pet minuta igre u nastavku, Mohamed Salah je ponovo pogodio. Ovo je Egipćaninu bio gol kojim je kompletirao het-trik.
Najavu katastrofe domaćih najavio je Nabi Keita (Naby) koji je u 5. minuti pogodio na asistenciju Mohameda Salaha. Osam minuta kasnije Diogo Žota (Jota) postiže gol poslije dodavanja Trenta Aleksander Arnolda (Alexander).
Potom je asistent kod prvog gola, Mohamed Salah i sam pogodio u 38. minuti. Za njegov gol je asistirao Keita, pa se tako Gvinejac odužio Egipćaninu za asistenciju iz 5. minute.
Junajtedova odbrana ima košmarno poluvrijeme, a u finišu je Salah pogodio za 4:0. Egipćanin je ispisao historiju, postavši prvi fudbaler “Redsa” koji je postigao gol na tri vezana gostovanja protiv najvećeg Liverpulovog rivala, Mančester junajteda.