Ukrajina – BiH od 20:45 sati: Stigli sastavi, Zmajevi na ispitu zrelosti

Reprezentacije Ukrajine i Bosne i Hercegovine večeras od 20:45 sati na Areni Lavov igraju utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a tekstualni prijenos susreta možete uživo pratiti na portalu uskvijesti.ba

19:20 – Stigli su sastavi. Petev je odlučio napraviti dvije promjene u odnosu na susret u Nur-Sultanu prije tri dana. Tako su priliku od prve minute danas dobili Dennis Hadžikadunić i Nalić umjesto Adnana Kovačevića i Gojka Cimirota.

Bosna i Hercegovina: Ibrahim Šehić, Anel Ahmedhodžić, Dennis Hadžikadunić, Sead Kolašinac, Eldar Ćivić, Amir Hadžiahmetović, Amer Gojak, Miroslav Stevanović, Adi Nalić, Smail Prevljak i kapiten Edin Džeko.

Ukrajina: Andrij Pjatov, Oleksandr Timčik, Serhij Krivcov, Ilija Zabranji, Mikola Matvijenko, Eduard Sobol, Taras Stepanenko, Mikola Šaparenko, Viktog Cigankov, Roman Jaremčuk i kapiten Andrij Jarmolenko.

19:15 – Ukrajina je na Lavov Areni nepobjediva o čemu svjedoči impresivna statistika. Od 2001. godine pa sve do danas, na Lavov Areni odigrali su 19 mečeva u kojima su ostvarili čak 17 pobjeda i dva remija, uz impresivnu gol-razliku 46:10. Sve to ne ide u prilog Zmajevima, ali tradicije su tu da se ruše i iz našeg tabora su najavili igru na pobjedu.

19:00 – Danas je već odigrana jedna utakmica iz naše grupe. Finska je golovima Pukkija na samom kraju prvog i početku drugog poluvremena ostvarila sigurnu pobjedu na gostovanju u Kazahstanu rezultatom 2:0. Finska je tom pobjedom prestigla BiH te se izjednačila s Ukrajinom na drugom mjestu. Obje selekcije imaju dva boda više od BiH, ali i utakmicu više.