Bayern upisao još jednu ubjedljivu pobjedu, Dortmund i Leipzig također osvojili tri boda

Ekipa Bayerna upisala je ubjedljivu pobjedu u meču 9. kola njemačke Bundeslige protiv Hoffenheima na svojoj Allianz Areni rezultatom 4:0, a trijumf je ostvarila i ekipa Borussije Dortmund koja je slavila protiv Arminije iz Bielefelda.

Bayern je već u prvom poluvremenu pokazao da ih samo pobjeda zanima u ovom susretu, a u prvih 45 minuta uspjeli su postići dva pogotka i znatno olakšati igranje ove utakmice.
U vodstvo dolaze u 16. minuti kada Gnabry pogađa nakon asistencije Musiale, da bi u 30. minuti Lewandowski pogodio za 2:0, što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.
Bavarci do kraja postižu još dva pogotka, a strijelci su bili Choupo-Moting i Coman u 82., odnosno 87. minuti. Povrijeđeni Ermin Bičakčić nije bio u sastavu gostiju.
Pobjedu u današnjem susretu upisala je i ekipa Borussije Dortmund, a oni su rezultatom 3:1 slavili protiv Arminije.
Can i Hummels su pogađali u 31. i 45. minuti, Bellingham je riješio pitanje pobjednika golom za 3:0, dok je Klos postigao utješni gol za domaći tim i postavio konačnih 1:3.
Freibrug je golovima Lienharta i Holera upisao pobjedu od 2:0 protiv Wolfsburga u gostima, a naš Ermedin Demirović u igru je ušao u 78. minuti i na terenu proveo posljednjih 15-ak minuta.