Juventus u svom stilu pobijedio Romu, sretan pogodak Keana presudio pobjednika

Nogometaši Juventusa pobijedili su Romu u derbi meču 8. kola italijanske Serije A rezultatom 1:0 te su se četvrtim uzastopnim trijumfom u ovoj sezoni popeli na sedmu poziciju na tabeli.

Roma je tokom svih 90 minuta bila bolji tim na terenu, odnosno puno bolje su igrali “u polju”, no jedan gol iz prvog poluvremena bio je dovoljan Staroj dami da u “svom stilu” dođe do pobjede i osvoji tri boda.
Prvu šansu na meču imao je Mancini kada mu je udarac glavom odbranio Szczesny, a odmah na drugoj strani stigla je kazna i to nakon što je Kean uz dosta sreće glavom pogodio za 1:0.
Imala je Roma šansu u finišu prvog poluvremena da s bijele tačke dođe do poravnanja, iako je prije penala Abraham postigao gol, no Szczesny je pročitao namjeru Veretouta i zaustavio je njegov pokušaj.
U drugom poluvremenu je Roma u potpunosti preuzela kontrolu nad loptom, dok je Juventus svoje šanse čekao iz kontranapada, no Vučica iz Rima nije uspjela doći do gola i vratiti se u meč. Jasno, najveće zasluge idu igračima Juventusa koji su se sjajno branili i čuvali svoj gol.
Za Juventus je ovo bila četvrta pobjeda u ovoj sezoni i to uzastopna nakon što su u početku imali dva poraza i dva remija, dok je za Romu ovo treći poraz. Roma ostaje na četvrtoj poziciji sa 15 osvojenih bodova, dok je Juventus sada sedmi sa 14 osvojenih bodova.
U narednom kolu Juventus igra protiv Intera u gostima, a Roma će dočekati Napoli.