Zmajevi uz odličnu igru i mnoštvo šansi osvojili veliki bod u Ukrajini

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u Lavovu protiv selekcije Ukrajine rezultatom 1:1 u okviru 6. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i dodatno se približila plasmanu u baraž.

Nakon ove utakmice, računica je jasna. Zmajevi moraju pobijediti Finsku i remizirati s Ukrajinom u preostala dva meča u novembru kako bi se domogli drugog mjesta u grupi i plasmana u baraž.
Prvi novembarski duel naša reprezentacija će igrati protiv Finske 13. novembra u Zenici, a susret protiv Ukrajine na programu je tri dana kasnije, također na Bilinom polju.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nešto većeg posjeda domaće selekcije, prvi su ipak prijetili Zmajevi. U 12. minuti Stevanović je lijepo proigrao Gojaka koji je bio sam na 20-ak metara, ali je neometan šutirao preko gola.
Ipak, samo tri minute kasnije Ukrajina je povela. Nakon vrlo lijepe akcije po lijevoj strani, naša odbrana je bila izigrana, a na povratnu loptu Cigankova natrčao je Jarmolenko i iz blizine je poslao u mrežu za 1:0.
Domaći su mogli duplirati vodstvo u 24. minuti nakon brze kontre. Sobol je probio po lijevom boku i prigrao je Timčika koji se našao sam ispred Šehića, ali naš golman je fenomenalno reagovao i spasio je pravi zicer.
Zmajevi su prijetili u 27. minuti kada je Matvijenko u posljednji čas reagovao ispred Prevljaka i Pjatov je ukrotio loptu. Samo dvije minute kasnije Cigankov je ostao sam na desetak metara od našeg gola i šutirao je glavom, ali bio je neprecizan.

U 34. minuti bili smo vrlo blizu izjednačenja. Džeko je sjajno na desnoj strani uposlio Stevanovića koji je poslao oštru loptu kroz peterac, ali je šuteve Kolašinca iz nesporedne blizine sjajno zaustavio golman Pjatov, a potom je Stepanenko blokirao njegov udarac.
I u 43. minuti naša reprezentacija je propustila dvije odlične šanse u jednom napadu. Prvo je Hadžiahametović odlično šutirao sa 20-ak metara, ali Pjatov je sjajno odbranio, da bi u nastavku akcije lopta došla do Prevljaka, čiji udarac iz blizine je izblokiran i zamalo je otišao pored gola, te smo na poluvremenu gubili 1:0