Nizozemska – Argentina 0:1: Poluvrijeme, Gaučosi vode golom Moline

Drugi meč četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Kataru igraju selekcije Nizozemske i Argentine, a na portalu Uskvijesti.ba možete pratiti tekstuelni prijenos ovog susreta.

Poluvrijeme

Nizozemska – Argentina 0:1 (Molina 34′)

45+1′ – Gapko je opasno centrirao, ali je Martinez dobro reagovao.

45′ -Igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

45′ – Tri žuta kartona u kratkom periodu. Žuti karton za Timbera i Acunu zbog naguravanja, a nakon toga i za Romera zbog prekršaja.

40′ – Messi prima loptu, okreće se i šutira, ali udarac koji je išao po sredini terena brani golman Nizozemske.

37′ – Veliko slavlje Argentinaca na stadionu.

34′ – Gooooooooooooooo! Argentina vodi iz prve velike šanse! Messi je genijalno probio kroz sredinu, dodao do Moline koji pogađa za 1:0.

33′ – Odlična akcija Argentine, ali na kraju udarac De Peula lagano odbranio

24′ – Bergwijn je uzvratio, lopta mu se gužvi spustila na nogu, ali nije je najbolje zahvatio pa je njegov udarac sa 17 metara otišao pored gola.

22′ – Messi u prvom soloprodoru, šutirao je, ali lopta ide visoko preko gola. Moglo je ovo biti puno opasnije da je to Argentinac uradio u svom prepoznatljivom stilu.

20′ – Imali su Nizozemci korner, ali bez opasnosti po gol Argentine.

19′ – Na terenu ništa novo, lopta ide iz posjeda u posjed, a svi napadi uglavnom završavaju s prelaskom na protivničku polovinu i bez uspješnih prodora kroz odbranu.

16′ – Otvorila se i Nizozemska, ali nakon prve situacije u kojoj je lopta lutala kaznenim prostorom, nisu uspjeli šutirati prema golu. Argentinci su to odbranili i lopta je opet u “sigurnoj zoni”.

13′ – Nema šansi na početku utakmice, Argentina nešto bolja, ali bez izglednih situacija u kojima su mogli ugroziti gol Nizozemske.

5′ – Prvi opasan napad Argentine, ali nisu uspjeli šutirati prema golu Nizozemaca.

1′ – Utakmica počinje. S centra su krenuli igrači Nizozemske.